29 Haziran 2011, Çarşamba 08:01:34

"HAVACILIĞIN MERKEZİ OLUR"

BAKA, Fransa Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'nda, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ile birlikte, 2 ay önce faaliyete giren uçak bakım merkezini tanıttı...
  • kesinlikle abartılı değil arazi müsait zemin müsait alt yapı mevcut
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Isparta Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Ali Galip Bilgili, Dubai ve Singapur'da olduğu gibi havacılık adına özel teşviklerin Isparta'da yatırımcılara sunulması durumunda, havacılık sektörü için kısa zamanda cazibe merkezi haline gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. 
 
BAKA, Fransa Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'nda, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ile birlikte, 2 ay önce faaliyete giren uçak bakım merkezini tanıttı. 6 gün süren fuar süresince gerçekleştirilen görüşmelerde; Isparta Havalimanı'nın uluslararası uçuşa açık olması, kaliteli pisti, Antalya Havalimanı'na yakınlığı, Kara Havacılık Okulu'nun taşınacak olması, sivil havacılık okulu ve uçak boyama hangarlarının faaliyete başlamış olması gibi avantajlara sahip olduğu anlatıldı. 
 
Ali Galip Bilgili, havacılıkta bir asırdır uluslararası platform olan Le Bourget Paris Havacılık Fuarı'na gözlemci olarak katıldığını söyledi. Bilgili, 46 ülkeden 2 binden fazla firmanın, Türkiye'den de TAİ ve TUSAŞ'ın katıldığı fuarı 88 ülkeden yaklaşık 200 ticari heyetin ziyaret ederek çeşitli görüşmeler yapıldığını kaydetti. 
 
Bilgili, Dubai ve Singapur'da olduğu gibi havacılık adına özel teşviklerin yatırımcılara sunulması durumunda Isparta'nın da havacılık sektörü için kısa zamanda cazibe merkezi haline gelmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Bilgili, "Süleyman Demirel Havalimanı trafiğinin yoğun olmaması ve yeterince park alanının bulunması gibi fırsatların cazip teşviklerle yatırımcılara sunulması durumunda, Isparta ve Burdur'da katma değeri yüksek bir sektörün oluşması mümkün olabilecektir. " dedi. 
 
Uluslararası fuarda, Isparta'daki havalimanının avantajlarını anlattıklarını ifade eden Bilgili; pist uzunluğu ve kalitesi, Avrupa'dan 3 saatlik uçuş mesafesi, sivil havacılık okulu, uluslararası havalimanı olması, uçak boya ve tamir hangarı, Kara Havacılık Okulu gibi avantajları olduğunu aktardıklarını kaydetti. Bilgili, 130 bin metrekarelik kapalı alanda uçak kaportası, uzay teknolojileri, uçak motorları, silah sanayi, pilot eğitim ekipmanları, kabin içi malzemeler, uçak elektrik ve elektronik donanımları, uçak bakım, servis ve yedek parçaları ile havaalanı araç gereçlerinin sergilendiği fuarı ilk üç gün 138 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti.
"HAVACILIĞIN MERKEZİ OLUR"

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
kesinlikle abartılı değil arazi müsait zemin müsait alt yapı mevcut

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000