18 Kasım 2014, Salı 10:11:12

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: "ABD SEYAHATLERİNDE SORUN YOK"

Dışişleri Bakanlığı’nın Küba hükümetini ve Küba’ya turist olarak gidenleri rahatlatan bir yazıyı Ulaştırma Bakanlığı ile acentalar ve THY’ye gönderdiği ortaya çıktı.
  • .. daha önceleri ; vize alırken pasaportlarda İran -ABD , İsrail-Arap Ülkeleri , KKTC- Yunanistan, Azerbaycan- Ermenistan mühür sıkıntıları yaşandığından dolayı , ikinci pasaport alınabiliyor .. durumu açıklayıcı bir dilekçe ile pasaport şubeye yapılan başvuru sonucu ikinci ve kullanılabilir bir pasaport daha veriliyor ..
  • Havacilikta sikinti olmaz zaten.
  • Abd de seneler boyu yasamis biri olarak sunu diyeyim, Abd TUrkiye ye tabiki sorun yok nedeni insanlarin ozgurlugu ama emin olun kubaya giris damgasi var ise pasaportunuzda Abd ye giriste sizi kensin hemde 100% kapida 1-2 saat sorguya alirlar ve ilk ucakla sutlarlar. Denemesi bedava kardesim. Not: ayni durum Iran, suriye ve venezuella icinde gecerli. Siz siz olun gitmeyin gidersenizde pasaportunuzu degistirin. Gecen ay bi arkadasim Iran damgali Turk pasaportu ilen vize alamadi Abd ye Iran seyehatini dakikalarca sordular ve red verdiler.
  • Daha öncede vardi.
  • Bu damga olayi kubaya cami yapilacak soyleminden sonrami cikti??? Yoksa cami olayindan bagimsizmi bu uygulama???
  • işte bende bunu merak ediyordum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı cami açıklamasıyla gündeme gelen Küba’ya yapılacak turistik geziler konusunda Dışişleri Bakanlığı’nın Küba hükümetini ve Küba’ya turist olarak gidenleri rahatlatan bir yazıyı Ulaştırma Bakanlığı ile acentalar ve THY’ye gönderdiği ortaya çıktı.

Yazıda, Küba’nın pasaportlara giriş-çıkış mührü vurmaya başlaması ile ilgili ABD’li yetkililerle temas kurulduğunu ve bu damgaların ABD ziyaretinde herhangi bir sorun çıkarmaya cağının teyit edildiği bildirildiHavana Büyükelçiliği’nden Dışişleri Bakanlığı’na gönderilen yazıda, önceki dönemde Küba’ya giden yabancıların pasaportlarına giriş-çıkış mührü vurulmadığını ancak artık ülkeye giriş-çıkış yapan herkesin pasaportuna mühür vurulmaya başlandığı belirtildi. Bazı vatandaşların, pasaportlarına Küba’da vurulan giriş-çıkış mührünün ABD’ye seyahatlerine engel olup olmayacağı konusunda büyükelçilikten bilgi talebinde bulundukları belirtildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: "ABD SEYAHATLERİNDE SORUN YOK"

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

.. ~ 10 yıl önce
.. daha önceleri ; vize alırken pasaportlarda İran -ABD , İsrail-Arap Ülkeleri , KKTC- Yunanistan, Azerbaycan- Ermenistan mühür sıkıntıları yaşandığından dolayı , ikinci pasaport alınabiliyor .. durumu açıklayıcı bir dilekçe ile pasaport şubeye yapılan başvuru sonucu ikinci ve kullanılabilir bir pasaport daha veriliyor ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Havacilikta sikinti olmaz zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Abd de seneler boyu yasamis biri olarak sunu diyeyim, Abd TUrkiye ye tabiki sorun yok nedeni insanlarin ozgurlugu ama emin olun kubaya giris damgasi var ise pasaportunuzda Abd ye giriste sizi kensin hemde 100% kapida 1-2 saat sorguya alirlar ve ilk ucakla sutlarlar. Denemesi bedava kardesim. Not: ayni durum Iran, suriye ve venezuella icinde gecerli. Siz siz olun gitmeyin gidersenizde pasaportunuzu degistirin. Gecen ay bi arkadasim Iran damgali Turk pasaportu ilen vize alamadi Abd ye Iran seyehatini dakikalarca sordular ve red verdiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
visa ~ 10 yıl önce
kuzey kıbrısa gidip pasaportunuza damga vurdurursanız yunanistana giremediğiniz gibi iran-suriye gibi ülkelere de giderseniz abd vizesini alamazsınız.tek çare pasaport yenilemek.
sinan erkmen ~ 9 yıl önce
hıç bır şekılde bu yazılanlar doğru değildir.cuba ya gıdenlere kıpkırmızı gırış çıkış damlası vurulur.ve amerıkaya gırıs yaparsanız bu damganın yan sayfası musaıt ıse gırış damgasını vururlar ve hıç bırsey sormadan buyur ederler amerıkaya. çok yanlış hayalı yazılar yazıp mılletı caydırmaya çalışmayın
xl ~ 10 yıl önce
Daha öncede vardi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lee_Hooker ~ 10 yıl önce
Bu damga olayi kubaya cami yapilacak soyleminden sonrami cikti??? Yoksa cami olayindan bagimsizmi bu uygulama???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
df ~ 10 yıl önce
işte bende bunu merak ediyordum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000