23 Mart 2015, Pazartesi 08:01:22

HAVALİMANININ DİBİNDE UÇAK LOKANTASI

Uluslararası Bağdat Havalimanı'na yakın mesafede bulunan Abbas Bin Firnas Meydanı'na konuşlandırılan uçak, lokantaya dönüştürüldü.
  • Allah korusun yemek yerken uçağı havaya uçurmazlar !!!
  • iranın filosunu tamamı uçak restaurant tadında
  • Kimisi uçak fabrikası açar, kimisi de hurda uçaktan lokanta açar.

Irak'ta, Uluslararası Bağdat Havalimanı'na yakın mesafede bulunan Abbas Bin Firnas Meydanı'na konuşlandırılan uçak, lokantaya dönüştürüldü. "Uçak Lokanta'nın" açılışını, Ulaştırma Bakanı Bakır el-Zubeydi, törenle gerçekleştirdi.

Şiddet olaylarının yaşandığı Irak'ın başkenti özellikle de Uluslararası Bağdat Havalimanı'nda güvenlik önlemleri üst düzeyde sağlanıyor. Bağdat, dışına gidecek yolcular, alana 3 kilometre uzakta indiriliyor. Abbas Bin Firnas Meydanı denilen noktaya kadar özel araçları yada taksilerle gelenler, sadece burasıyla havalimanı arasındaki mesafede çalışan minibüs ve ciplerle birçok güvenlik noktasındaki aramalardan geçtikten sonra gidebiliyor.

Bu nedenle Abbas Bin Firnas Meydanı'ndaki yolcu transferinde ciddi kalabalıklar yaşanıyor. İnsanlar, bu noktada kışın soğukta, yazın ise aşırı sıcaktan dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor. Ulaştırma Bakanlığı, bu sıkıntıları bir ölçüde azaltabilmek için kendince çareler üretmeye çalışıyor. İlk adımı da bugün atıldı. Abbas Bin Firnas Meydanı'ndaki bir uçakta, lokanta hizmeti verilmeye başlandı.

Irak Hava Yolları'na ait eski uçak, yeni lokantada aynı anda 80 kişiye yiyecek ve içecek hizmeti sunulabiliniyor. Iraklı özel bir şirket tarafından işletilecek "Uçak Lokanta'nın" açılışını gerçekleştiren Ulaştırma Bakanı Zubeydi, benzer iki "Uçak Lokanta" uygulaması haberini paylaştı. Zubeydi, ellerinde artık ulaşım hizmeti veremeyecek duruma gelen çok sayıda uçak olduğunu, bunları bu şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi.

"Uçak Lokantaların biri Mansur'daki Zevra Parkı, diğeriyse Basra'da hizmet verecek" diyen Bakan Zubeydi, bu tür faaliyetlerle DAİŞ şiddetinden morali bozulan ülke insanlarına bir nebze olsun farklılık yaşatmak istediklerini dile getirdi.

Ülkede yaşanan ekonomik krizlerin insanları moral ve motivasyonlarını zedelediğini vurgulayan Zubeydi, sıkıntıları aşmak için başlatmış oldukları girişimlerine hız verdiklerini dile getirdi. Petrol fiyatlarının düşüşü ve DAİŞ terörü nedeniyle nedeniyle yabancı yatırımcının ürktüğünü kaydeden Iraklı Bakan, "Ülkemizin yabancı yatırımcıya büyük ihtiyacı var. Yabancı firmaları ülkemize çekmek için yürüttüğümüz bölgesel ziyaretlerimiz devam ediyor. Gittiğimiz ülkelerden veya buraya gelen başka devlet adamlarından Irak'a yatırım yapmalarını istiyoruz" dedi.

Yakında Bağdat'tan Pekin'e uçuşların başlayacağını ifade eden Zubeydi, Kerbela'da İmam Hüseyin Havaalanı'nın inşasına başlayacaklarını söyleyerek, önümüzdeki günlerde Bağdat ve Basra'da öğrenci ve vatandaşları taşıyacak 'nehir taksi' uygulamasını hayata geçireceklerini belirtti.

Irak'taki DAİŞ saldırılarına da değinen Zubeydi, "DAİŞ terör örgütü, içinde en büyük şiddet çetelerini barındırıyor. Barbar DAİŞ ve benzerlerine karşı güvenlik güçleri, Haşdi Şabi ve polis teşkilatı kahramanca mücadele etti" ifadelerini kullanarak huzurlu ve güvenli bir geleceği inşa etmeye gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.

HAVALİMANININ DİBİNDE UÇAK LOKANTASI

Yorumlar

Ata Kara ~ 9 yıl önce
Allah korusun yemek yerken uçağı havaya uçurmazlar !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
i ~ 9 yıl önce
iranın filosunu tamamı uçak restaurant tadında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kimisi uçak fabrikası açar, kimisi de hurda uçaktan lokanta açar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000