30 Aralık 2014, Salı 07:50:13

TATCA'DAN LİSELİ GENÇLERE UÇAK JESTİ

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Trabzon Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ile Trabzon’da uçağa hiç binmeyen lise öğrencileri gökyüzüyle buluşuyor.
  • Tebrik ederim Burakcım.
  • Liseli detected

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Trabzon Şubesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ile Trabzon’da uçağa hiç binmeyen lise öğrencileri gökyüzüyle buluşuyor.

Havacılık sektörünü tanıtmak, hava trafik kontrolörlüğü mesleğine yönelik farkındalık sağlamak amacıyla TATCA tarafından düzenlenen ve Trabzon Şubesi tarafından organize edilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, uçağa hiç binmemiş lise öğrencilerinden oluşan bir grupla Trabzon'dan İstanbul'a uzanan bir program gerçekleştirildi.

Trabzon İli Millî Eğitim Müdürlüğü ve Onur Air'ın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Trabzon-İstanbul uçuşu sonrasında, Yeşilköy Hava Kuvvetleri Müzesi’ne yapılan ziyaret ile katılımcılara Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunun çok sayıda uçağı yakından görüp, kabin ve kokpitleri inceleme imkânı sağlandı. Rahmi Koç Müzesi’nde de havacılık ve uzay bilimlerini konu alan üç boyutlu kısa film gösterimleri yapıldı.

İstanbul’un tarihî ve kültürel mekanlarını kapsayan şehir turuyla tamamlanan programda, son olarak İstanbul Atatürk Havalimanı'nın hava trafik kontrol birimleri ziyaret edilerek, yoğun hava trafiğinin sevk ve idaresinin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Projenin Koordinatörü Fatih Tansi, “Dünyadaki genel eğilime paralel olarak ülkemizde de hızlı şekilde gelişim gösteren sivil havacılık sektöründe en az makine-ekipman kadar önemli olan diğer bir husus da eğitimli gençlerin sektöre kazandırılmasıdır. Bu tarz etkinliklerle amacımız da ekonomik imkânları sınırlı olan gençlerimize de uçuş tecrübesi kazandırarak sektöre olan ilgilerini arttırmaktır” dedi.

TATCA Trabzon Şube Başkanı Burak Ayan ise, derneğin sosyal sorumluluk projelerine verdiği katkıların devam edeceğini belirterek, “Bu tür projeler şehrimizin gençlik potansiyelini harekete geçirmek adına önem arz ettiği gibi, havacılığın şehrimizdeki gelişimine de katkı sağlayacaktır. Projede desteği bulunan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederim” diye konuştu.TATCA'DAN LİSELİ GENÇLERE UÇAK JESTİ

Yorumlar

ayt ~ 9 yıl önce
Tebrik ederim Burakcım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Liseli detected

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000