07 Temmuz 2013, Pazar 23:41:38

İŞTE AN BE AN ABD'DEKİ KAZA ANI

Amerika'nın Kalifornia eyaletinin San Francisco şehrinde dün, iniş yaptığı sırada kaza yapan Asiana Airlines'a ait B777-200ER tipi uçağın kaza anı ortaya çıktı.
  • cok büyük facia atlatılmış allahtan kuyruk harici tekparca kalmış gövde sonucta insan taşıyor cok geçmiş olsun
  • korkutucu ya ,uçağın gövdesi de sağlammış o kadar dönüp duruyor havada
  • Herkese Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. ölenlere Allah rahmet eylesin. B777 serisininin hizmete girdiği sanırım 1995 yılı olmalı ilk ölümlü kazası oldu. Bundan 5 yıl önce BA uçağı İngiltere de piste çuval gibi düşmüştü. Ancak bu uçak havada emergency çağrısı yaptı diye duyuyoruz. Acaba doğru mu? Bu doğru ise ve havada yangın başladı ise farklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yakıt kritiğine girdiğini hiç zannetmiyorum. Çünkü böyle bir durum olsaydı öncelik alır ve daha erken inmek isterdi. Son aldığım bilgilere göre Capt. 1,5 saniye kala tekrar yükselmek istemiş ama tabi yapcak bisey yok o saniyede. Pilotaj hatası gibi görünüyor. Uçak motorları idle olmuş. Amsterdam kazası gibi. Çok Geçmiş olsun. Benim en sevdiğim büyük kuş B777 birkaç kezde okyanus aşırı uçma şansım oldu. B777 nin ne kadar sağlam bir omurgası olduğu bu kazada birkez daha ispatlanmış oldu. Saygılarımla
  • -Lütfen ölenlere saygisizlik yada kücümseme gibi anlasilmasin- icinde 300 kisi olan bir ucagin böyle bir kaza gecirip can kaybinin 2'de kalmasi mucize gibi. Tabii su an yarali sayisi cok fazla, umalim ki daha fazla ölüm olmasin.
  • Bu video tam 1 gun sonra CNN'de yayinlanmaya basliyor. Siradan vatandas sans eseri kazayi goruntulemis, buyuk ihtimalle televizyon kanallarina goruntuyu en iyi fiyata satmaya calisiyordu.Sonunda CNN'e satti. Bu Amerika'lilar faciadan bile nasil voleyi vururum derdinde. Halbuki gonder Youtube'ye . CNN, 1 saatte en az 30 kere abartisiz bu videoyu gosteriyor. Videoyu ceken adam ihya oldu.
  • Cok gorktum la
  • NTSB CVR kayitlarini acikliyor. Visual app. Gaz kollari idle'da, surat target speed altinda. Carpmadan 7 sn once kokpitten surat dusuk ikazi geliyor ve 1,5 oncede go around baslamis takat yetmemis. Stick sheaker devam ediyor, muhtemel stall olabilir.

ABD'nin San Francisco kentinde düşen Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 yolcu uçağının kaza anı amatör kameraya yakalandı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

İŞTE AN BE AN ABD'DEKİ KAZA ANI

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

406 ~ 11 yıl önce
cok büyük facia atlatılmış allahtan kuyruk harici tekparca kalmış gövde sonucta insan taşıyor cok geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
........... ~ 11 yıl önce
korkutucu ya ,uçağın gövdesi de sağlammış o kadar dönüp duruyor havada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murka ~ 11 yıl önce
Herkese Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. ölenlere Allah rahmet eylesin. B777 serisininin hizmete girdiği sanırım 1995 yılı olmalı ilk ölümlü kazası oldu. Bundan 5 yıl önce BA uçağı İngiltere de piste çuval gibi düşmüştü. Ancak bu uçak havada emergency çağrısı yaptı diye duyuyoruz. Acaba doğru mu? Bu doğru ise ve havada yangın başladı ise farklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yakıt kritiğine girdiğini hiç zannetmiyorum. Çünkü böyle bir durum olsaydı öncelik alır ve daha erken inmek isterdi. Son aldığım bilgilere göre Capt. 1,5 saniye kala tekrar yükselmek istemiş ama tabi yapcak bisey yok o saniyede. Pilotaj hatası gibi görünüyor. Uçak motorları idle olmuş. Amsterdam kazası gibi. Çok Geçmiş olsun. Benim en sevdiğim büyük kuş B777 birkaç kezde okyanus aşırı uçma şansım oldu. B777 nin ne kadar sağlam bir omurgası olduğu bu kazada birkez daha ispatlanmış oldu. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaza ~ 11 yıl önce
-Lütfen ölenlere saygisizlik yada kücümseme gibi anlasilmasin- icinde 300 kisi olan bir ucagin böyle bir kaza gecirip can kaybinin 2'de kalmasi mucize gibi. Tabii su an yarali sayisi cok fazla, umalim ki daha fazla ölüm olmasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amerika ~ 11 yıl önce
Bu video tam 1 gun sonra CNN'de yayinlanmaya basliyor. Siradan vatandas sans eseri kazayi goruntulemis, buyuk ihtimalle televizyon kanallarina goruntuyu en iyi fiyata satmaya calisiyordu.Sonunda CNN'e satti. Bu Amerika'lilar faciadan bile nasil voleyi vururum derdinde. Halbuki gonder Youtube'ye . CNN, 1 saatte en az 30 kere abartisiz bu videoyu gosteriyor. Videoyu ceken adam ihya oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oh his God ~ 11 yıl önce
Cok gorktum la

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 11 yıl önce
NTSB CVR kayitlarini acikliyor. Visual app. Gaz kollari idle'da, surat target speed altinda. Carpmadan 7 sn once kokpitten surat dusuk ikazi geliyor ve 1,5 oncede go around baslamis takat yetmemis. Stick sheaker devam ediyor, muhtemel stall olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000