01 Ağustos 2022, Pazartesi 10:49:46

Corendon'dan uçuş iptalleri açıklaması

Almanya’daki havalimanları başta olmak üzere Avrupa’da birçok havalimanının temel sorunu olan personel yetersizliği havayollarının operasyonlarında önemli aksaklıklara yol açtı.
  • Müdür yardımcısı müdür yaptıklarıniz ofiste oturup çay kahve icmezler gider yolcuya açıklama yaparlar umarım ofiste iddia siteleri açık olmaz umarım
  • Fazla demokrasi Avrupayi çökertti. Olan bizim TC şirketlerimize oldu. Çok yazık. Adamlar hala grev peşindeler, sanki bütün operasyonu yaptılar, bir de üstüne grev yapıyorlar.
  • İçler acısı... Medeni Avrupa.....
  • 70 tane uçak vardı ne oldu
  • İçine ettimin sektörü,bir türlü kendine gelemedi..Bizide bir bataklık gb çekiyor!

Almanya’daki havalimanları başta olmak üzere Avrupa’da birçok havalimanının temel sorunu olan personel yetersizliği havayollarının operasyonlarında önemli aksaklıklara yol açtı. Personel eksikliğinin etkisiyle yaşanan aşırı yoğunluk ve hizmet yetersizliğinin yanı sıra yoğun hava trafiği problemi nedeniyle de çok sayıda havayolu şirketi sezon uçuşlarının bir kısmını iptal etmek zorunda kaldı.

Avrupa’nın en büyük havayollarının bile yüzde 30’a varan iptaller açıklamasının ardından Corendon Airlines da; Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapacağı turistik ve etnik uçuşların bir kısmını iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.

Korona pandemisi nedeniyle seyahati zorlaştıran ve hatta uzun süre tamamen durma noktasına getiren kısıtlamaların sona ermesiyle birlikte havayolları yoğun bir sezon geçirmeye hazırlanıyordu. Ancak bu kez de havacılık sektörü, pandeminin artçı etkileriyle mücadele etmek zorunda kaldı.
Pandemide çok sayıda personel ile yollarını ayıran havayolu şirketleri, yoğun sezona girerken personel bulmakta zorlandığı için özellikle uluslararası havalimanlarında yaşanan uzun bekleme süreleri, check-in işlemelerin yavaş gerçekleşmesi, yolcu bagaj sorunları, sendika üyelerinin başlattığı uyarı grevleri gibi birçok sorun hem yolcuları hem havayollarını güç durumda bıraktı. Hatta birçok yolcu, havalimanlarında yaşanan problemler sebebiyle uçuşlarını kendileri iptal etmek zorunda kaldı.

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer: “Mağdur olan yolcularımızın yaşadığı olumsuz deneyim için içtenlikle üzülüyoruz”

Avrupa’daki bayrak taşıyıcı havayollarından başlayarak birçok havayolu şirketinin mevcut durum sebebiyle iptaller açıklamasının ardından Corendon Airlines’tan da bir açıklama geldi. Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer şunları söyledi: “Öncelikle, pandemi sürecinde tatil yapamayan insanların bu sezon itibariyle özledikleri tatile kavuşacakları için biz de çok heyecanlıydık. Aldığımız memnun edici rezervasyonlar sonucu yoğun bir uçuş programı ile sezona giriş yapmıştık. Fakat, özellikle sıklıkla uçtuğumuz Avrupa meydanlarında yaşanan hizmet yetersizliği sebebiyle planladığımız uçuşlardan bir kısmını iptal etmek zorunda kaldık. İptal edilen uçuş sayısını mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışsak da Ağustos, Eylül ve Ekim uçuşlarımızın turistik hatlarda yüzde 15, etnik hatlarda ise yüzde 25’ini iptal ettik. Son dönemde birçok havayolu gibi Corendon Airlines olarak karşılaştığımız problemler sebebiyle mağdur olan yolcularımızın yaşadığı olumsuz deneyim için içtenlikle üzülüyoruz.

Büyük havalimanlarında yaşanan sıkıntılardan kaynaklı gecikmeler, yolcuların alternatif olarak küçük meydanlara yönelmesine, ve bu havalimanlarının da yoğunlaşmasına sebep olmuştur. Bununla birlikte Avrupa’da bir çok havalimanının gece ucuşlarına kapalı olması operasyonları neredeyse durma noktasına getirmiş olsa da, tarifemizde kalan uçuşlarımızı zamanında icra etmek için bu kararı vermiş bulunmaktayız. Herkesin mutlu bir tatil yapmak istediği bir dönemde yaşanan bu olaylar ile, seyahatin kabusa dönmesi durumu ile karşı karşıyayız. Planlı uçuşlarımızın icra edilip edilemeyeceğini sorgulayan müşterinin kaygısı, bu sektöre hizmet veren bizim gibi şirketlere büyük üzüntü vermektedir.” 

“Tüm ekibimizle yoğun bir çalışma yürüterek en iyi çözümleri sunmaya çalışacağız”

Olağanüstü bir operasyonel sıkıntı yaşanan havacılık sektörünün en kısa zamanda toparlanmasını umduklarını belirten Yıldıray Karaer, “Bu zorlu dönemde yolcularımızın uzun zamandır bekledikleri tatili kaçırmamaları için alternatifler sunmaya çalışacağız. Elimizde olmayan sebeplerle yolcularımıza yansıyan bu aksaklıklar yüzünden çok üzgünüz. Yolcularımızın bu olumsuz koşullardan mümkün olduğunca az etkilenmesi için tüm ekibimizle yoğun bir çalışma yürüterek en iyi çözümleri sunmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

Corendon Airlines, uçuşu iptal edilen yolcularına, uçuşlarından 7 gün önce veya sonra olmak üzere diledikleri yeni bir uçuş için ücretsiz rezervasyon hakkı veriyor.

Corendon'dan uçuş iptalleri açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Ramazan kartal ~ 2 yıl önce
Müdür yardımcısı müdür yaptıklarıniz ofiste oturup çay kahve icmezler gider yolcuya açıklama yaparlar umarım ofiste iddia siteleri açık olmaz umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık Avrupaya ~ 2 yıl önce
Fazla demokrasi Avrupayi çökertti. Olan bizim TC şirketlerimize oldu. Çok yazık. Adamlar hala grev peşindeler, sanki bütün operasyonu yaptılar, bir de üstüne grev yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xx ~ 2 yıl önce
Konunun grev ile alakası yok bılader konu yanlış plan proğram vede işi bilmeyen staff!!!
Avrupa meydanları ~ 2 yıl önce
İçler acısı... Medeni Avrupa.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xx ~ 2 yıl önce
Çok üzücü
Köln Bonn ~ 2 yıl önce
Ben köln bonn havalimaninda yuk bosaltma doldurma yapiyorum. Isin icindeyim bunlarin sorumlulari liman isletmecileri . Pandemide hep calisanlari cikardilar 8. sast calisiyoruz arada 10. saat insan tukeniyor gencler gelmiyor Turk sirp balkanlar insanlari var. Zulum bu belki eylulde biraz duzelir
Hani ~ 2 yıl önce
70 tane uçak vardı ne oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 2 yıl önce
70 degil 60 niye sordun?
Ne alaka ~ 2 yıl önce
Adam ne anlatmis sen ne anladin acaba
Cpt ~ 2 yıl önce
Artislik yapıyordunuz ondan yazdım
ATO ~ 2 yıl önce
70 uçakla ne alakası var??sen önce mevzuyu anla kardeş!!!
HANİYMİŞ ~ 11 ay önce
Lazımsa hemen 10 tane daha alalım.
Plt ~ 2 yıl önce
İçine ettimin sektörü,bir türlü kendine gelemedi..Bizide bir bataklık gb çekiyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 2 yıl önce
Çalışana iş çok kardeş, pazarcılık ta ev yapmış adam,bizde çalıyoruz herkes çalıyor Allah ile kul arasında diyor,demek ki pilot değil pazarcı olmak lazımmış ya da imam hatip

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000