06 Kasım 2018, Salı 15:49:00

Antalya'da '30 milyon' sürprizi

Fraport TAV Antalya Havalimanı, 2018 yılı içerisindeki 30 milyonuncu yolcu olan Alman aileyi sürprizle karşıladı. Konfetili karşılama karşısında neye uğradığını şaşıran aileye, çeşitli hediyeler verildi.
  • 14 seneden beri havalimaninda çalışıyorum birak 30 milyon bu sene 2 milyon bile gelmedi
  • Inanin 51 senedir almanyada yasayan bir aileyiz.senelerdir turkiyeye ucakla yolculluk yapiyoruz.inanin biz hic milyonuncu olamadik.istanbul izmir antalya hep ucuyoruz....eee kismet nasip isi bu zaten turke cikmaz hep yabanciya ne is iseeee
  • Umarım bu başarıdan çalışanlarda nasibini alırlar...

Fraport TAV Antalya Havalimanı, 2018 yılı içerisindeki 30 milyonuncu yolcu olan Alman aileyi sürprizle karşıladı. Konfetili karşılama karşısında neye uğradığını şaşıran aileye, çeşitli hediyeler verildi.

Fraport TAV Antalya Havalimanı iç ve dış hatlarda 2018'de 30 milyonuncu yolcuyu ağırlayarak Türk Rivierası'na açılan bu popüler kapıda, tüm zamanların yolcu rekorunu kırdı. Aynı zamanda Antalya Havalimanı, 2017 yılında ise toplam 26,3 milyon yerli ve yabancı yolcuya hizmet verdi.

Antalya Vali Yardımcısı Aydın Ergün, DHMİ Genel Müdürü Osman Serdar, SunExpress Yer İşletme Grup Müdürü Mustafa Minareci, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri, Gudrun Teloeken ve Deniz Varol katılımlarıyla 30 milyonuncu şanslı yolculara sürpriz bir bir karşılama düzenlendi.

Antalya’nın rekor kıran yolcusu Petra Hartberger, ailesiyle birlikte Münih'ten SunExpress XQ 131 uçuşuyla bugün öğle saatlerinde Antalya Havalimanı’na indi. Hartberger ailesi havalimanında büyük bir coşku ve seremoniyle karşılandı.

Aile, Fraport TAV Antalya Havalimanı'nın tüm aileye sunduğu Türk Rivierası'nda 5 yıldızlı bir otelde konaklama ve Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress tarafından hediye edilen gidiş-dönüş Antalya biletlerinin olduğu hediye çekini görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Hedef 30 milyonu aşmak

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, bugün Antalya Havalimanı için özel ve tarihi bir gün olduğunu belirterek, bu yıl içinde 30 milyon yolcuya hizmet verdiklerini söyledi. Geçen yıla kıyasla yüzde 30’luk bir artış yaşandığını dile getiren Varol şöyle konuştu:

"Antalya’da yoğun bir dış hatlar operasyonu var. Bizim için hem dış hatlar, hem de iç hatlardaki artış çok önemli. Yatırım ve çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Hedefimiz ise 30 milyonu aşmak."

Petra Hartberger ise sürpriz karşısında çok mutlu olduklarını ve çok şaşırdıklarını söyledi.'

Antalya Havalimanı’nın 2018 yılı boyunca büyüme kaydettiği görüldü. ACI Europe verilerine göre, Temmuz sonunda, Antalya, her yıl 25 milyon ya da daha fazla yolcuya hizmet veren 1.Grup havalimanları arasındaki en yüksek artışı yakaladı. Ayrıca, Eurocontrol istatistiklerine göre, Antalya Havalimanı, günlük ortalama 153.6 charter uçuşu ile yüzde 21’lik bir artış göstererek, charter uçuşlar sıralamasında da ilk sıraya yerleşti. 2018 yılında, AYT, 59 ülkede 260 uluslararası noktaya uçan toplam 125 havayolu ile hizmet veriyor. 

Antalya'da '30 milyon' sürprizi

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Mesai ~ 6 yıl önce
14 seneden beri havalimaninda çalışıyorum birak 30 milyon bu sene 2 milyon bile gelmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayt ~ 6 yıl önce
Zeka her insanda bulunmuyor tabu
aferin ~ 6 yıl önce
birader yanlış saymışsın, arada uyudun galiba vardiyada, tekrar say bence
Antalyali gorevli ~ 6 yıl önce
Yahu sen hep az saymisin sanki...
Wuppertalli aile ~ 6 yıl önce
Inanin 51 senedir almanyada yasayan bir aileyiz.senelerdir turkiyeye ucakla yolculluk yapiyoruz.inanin biz hic milyonuncu olamadik.istanbul izmir antalya hep ucuyoruz....eee kismet nasip isi bu zaten turke cikmaz hep yabanciya ne is iseeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wuppertalli ~ 6 yıl önce
Keşke bu yorumu yazmasaydın. Siz gidip önce Türkçe öğrenin sonra buralara eleştiri yazıları yazarsınız. Sanki her gün seyahat ediyor gibi yazmışsınız. Arabayla falan gelmiş olmayın ?
Gurbetci turk ~ 6 yıl önce
Wuppertalli kardesim bos ver bizim hic bir seyimizi begenmezler.ne yazimizi ne guzel seyimizi 51 senede en az 50 defa git gel 100 yapar...buda bir sey ifade etmiyor...bos ver aldirma bunlara
Gurbetci turk ~ 6 yıl önce
Wuppertalli kardesim bos ver ne yazsak bizi begenmezler.51 senede gidis donus 102 ucus yapar.hadi sen ucuk 60 defa ... bos ver bunun gibileri seni uzmesin ...
Alamancı ~ 6 yıl önce
Alamancı sen Türkiyeye hiç gelme daha iyi. Daha Türkçe yazı yazmasını bilmiyorsun. Ne yapacaksın sen Türkiyede.
Gurbetçi Türk ~ 6 yıl önce
51 senede senede en az 50 kere git gel. Yani seni mi seçeceklerdi kazanan yolcu olarak ?
Abi ~ 6 yıl önce
Umarım bu başarıdan çalışanlarda nasibini alırlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayt çalışanı ~ 6 yıl önce
Yeni yönetime..yeni genel müdürlerimize güvenimiz tam..Onlar geldikten sonra kısa bir zaman içersinde güzel degişimler,iyileştirmeler yapıldı.İnanıyorum her şey çok daha güzel olacak
Bir başka ayt çalışanı ~ 6 yıl önce
Bence öncelikle tüm pozisyondaki emekli çalışanların teşekkür edilerek artık gönderilmeleri gerekmektedir. Yerlerine gelecek taze kan hem gençleşme hem sirkülasyon ile müthiş bir enerji, motivasyon yakalayabilir çok daha verimli olabiliriz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000