07 Mart 2018, Çarşamba 15:30:15

Havaş Ukrayna Havayolları ile işbirliğini yeniledi

Yer hizmetleri sektörünün önemli oyuncularından Havaş, Ukrayna Havayolları ile uzun soluklu işbirliğini gerçekleşen anlaşmayla 2021’e kadar yeniledi.
  • Havaş'ta çalışılmaz ....
  • hayırlı olsun
  • Ukrayna hava yolları değil o firma iflas etti 4.. 5 sene önce doğrusu Ukrayna international.. ve devletin değil özel bir havayolu dur... Ukrayna nin devlete ait hava yolu şirketi yoktur olanı iflas etti... Bdt ülkelerinde devlete ait hava yolu şirketi olmayan 2 ülkeden biridir. Diğeri Ermenistan'da....armavia idi iflas etti.. hatta Ermenistan'da hiç yerli havayolu firması yoktur.. Gürcistan'da bir tane vardır o da bazen Ermenistan adına da uçuyor arizena...

Yer hizmetleri sektörünün önemli oyuncularından Havaş, Ukrayna Havayolları ile uzun soluklu işbirliğini gerçekleşen anlaşmayla 2021’e kadar yeniledi.

Yurt içinde yer hizmetleri sektörüne yön veren ve uluslararası alanda da Türkiye’nin küresel markası olarak adından söz ettiren Havaş, Ukrayna Havayolları ile yer hizmetleri anlaşmasını 2021’e kadar yenilemek için el sıkıştı. Anlaşma ile Havaş; 2004 yılından beri tam kapsamlı yer hizmetleri sağladığı Ukrayna Havayolları’nın, İstanbul ve Ankara’ya gerçekleştirdiği tarifeli karşılıklı seferleri ile Antalya, Dalaman, Bodrum’a düzenlediği charter uçuşlarındaki yer hizmetleri operasyonlarını üstlenmeye devam edecek.

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, ‘’Hizmet ağımızda bulunan havayolu şirketlerinden Ukrayna Havayolları ile işbirliğimiz yaklaşık 14 yıldır devam ediyor. İmzaladığımız anlaşmayla 2021’e kadar hizmet süremizi yeniledik, ve işbirliğimizi ara vermeden sürdüreceğiz. Bu yıl sektörde 85’inci yılımız ve dünyanın en zor sektörlerinden birinde değerli bir insan kaynağı ve birikime sahibiz. Buna rağmen gelişimimizi durdurmadan sürekli ve büyük bir hızla değişen-dönüşen havacılık sektörünün dinamiklerine adapte olarak, teknoloji yatırımlarımız ve inovasyonla ilerliyoruz. Kurduğumuz uzun soluklu işbirlikleri ve memnuniyet de başarımızın bir göstergesi olarak bizi gururlandırıyor. Bu doğrultuda Ukrayna Havayolları ile devam eden işbirliğimizden memnuniyet duyduk’’ dedi.

2017 yılında Havaş, Ukrayna Havayolları’nın düzenlediği 2 bin 836 uçuşunda yer hizmetleri sundu. Ukrayna Havayolları uçuşlarında, yolcu ve bagaj işlemleri, ramp, uçak temizlik, yük kontrolü ve haberleşme, kargo, uçuş operasyon, ulaşım, temsil ve gözetim gibi tam kapsamlı yer hizmetleri Havaş tarafından sağlanıyor. Havaş’ın ayrıca, Ukrayna Havayolları ile Riga Havalimanı’nda da Kiev – Riga seferleri için hizmet anlaşması bulunuyor. 

Havaş Ukrayna Havayolları ile işbirliğini yeniledi

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Kamyoncu ~ 6 yıl önce
Havaş'ta çalışılmaz ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ops ~ 6 yıl önce
hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biskek-manas ~ 6 yıl önce
Ukrayna hava yolları değil o firma iflas etti 4.. 5 sene önce doğrusu Ukrayna international.. ve devletin değil özel bir havayolu dur... Ukrayna nin devlete ait hava yolu şirketi yoktur olanı iflas etti... Bdt ülkelerinde devlete ait hava yolu şirketi olmayan 2 ülkeden biridir. Diğeri Ermenistan'da....armavia idi iflas etti.. hatta Ermenistan'da hiç yerli havayolu firması yoktur.. Gürcistan'da bir tane vardır o da bazen Ermenistan adına da uçuyor arizena...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ukala ~ 6 yıl önce
Haberin herhangi bir yerinde bayrak taşıyıcısı ve devlet yazdığını görmüyorum. Ama dğeerli bilgi paylaşın için teşekkürler. Ben sana hatırlatayım iflas eden firmanın adı da Aerosvit idi ...
. ~ 6 yıl önce
Tamam
Bişkek-manas ~ 6 yıl önce
Aerosvit devlete aittir bilmiyorum mu saniyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000