05 Nisan 2016, Salı 20:22:59

Temel Kotil'i üzecek haber geldi

260 havayolu şirketinin üye olduğu IATA'da başkan belli oldu. Air France-KLM CEO'su Alexander Juniac, IATA'nın başına geçiyor.
  • Ya arkadaşlar hükümet desteği ile bir makama gelen birinden IATA başkanlığı beklenir mi ? Adamların hepsi profesyonel insanlar. Sen hükümetin adamısın. Bu gün varsın yarın yoksun.
  • foss diye bir ses geliyor arkadaşlar, binada gaz boşalması var sanırım. temelde bir problem yoktur umarım??
  • IATA baskanlik pozisyonu icin takunya yerine ayakkabi giyenleri tercih ediyormus.
  • Nasa'ya sen kim oluyorsun diyen bakanın olduğu, eski başbakan şimdiki cb'nin makam şöförünün vekil olabildiği, çocuklara, kadına tecavüz ve şiddette dünya 1.olduğu, yolsuzluğun,adam kayırmacılığın,insan ayrımının,arsızlığın,terörün tavan yaptığı neredeyse bir tarafında savaşın yaşandığı bir ülkeden gelen adamı ıata gibi bir kuruma başkan yaparlar mı?
  • Hem Türk, hem Müslüman bir kişinin IATA Başkanı seçilebileceğini düşünmek dahi saflıktı.... Ayrıca T.Kotil'i hangi vasıflarından ötürü Nobel ödülü alan Türk (ama maalesef ABD'de yerleşik ve orasının olanaklarıyla çalışmalarını gerçekleştiren) bir Profesör ile aynı kefeye koyabiliyorsunuz? Bir havayolunu "yönetmek" başka, IATA gibi Uluslararası bir Kurumu "yönetmek" tamamen farklı özellikler ve kabiliyetler gerektiren konular!... Biraz realist olunuz; kalbinizle değil aklınızla düşünmeye çalışınız...
  • Bu haber hepimizi üzmeli. Uluslararası bir kuruluşun başına bir Türk'ün gelemeyecek olması bence hepimizi üzmeli çünkü bu ülkemiz adına bir kayıp.
  • suleymancıların duası kabuloldu yerınde kaldı.
  • Gel diyorum gidelim diyorum, basimiz dik ve omurgali durus sergileyelim diyorum, hadi diyorum... Zirvede birakalim diyorum... Daha ne duruyorsun?! Gurur?
  • IATA yerine THY nin başında kalması çok daha iyi oldu bence. Çekemeyenler çatlamaya devam edebilir :))
  • Alım var mi .

THY Genel Müdürü Temel Kotil'in başına geçeceği konuşulan IATA'da, Air France-KLM CEO'su Alexander De Juniac dönemi için geri sayım başladı.

80 ülkeden 260 havayolu şirketinin üye olduğu Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği IATA'nın 1-2 Haziran'da İrlanda'nın Dublin kentinde yapılacak genel kurulu öncesinde yönetim kurulu yeni başkan adayını belirledi.

32 üyeli yönetim kurulu kararıyla Air France-KLM CEO'su Juniac, IATA'nın başına geçti. Başkanlık seçiminde hangi kriterlerin göz önüne alındığına ilişkin bir açıklama yapılmazken THY Genel Müdürü Temel Kotil'in IATA başkanı olabilmek için ciddi kulis yaptığı biliniyordu.  

Yeni başkan Haziran ayındaki genel kuruldan sonra mevcut başkan Tony Tyler'den görevi devralacak.

Airporthaber.com

 

Temel Kotil'i üzecek haber geldi

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

IATA ~ 8 yıl önce
Ya arkadaşlar hükümet desteği ile bir makama gelen birinden IATA başkanlığı beklenir mi ? Adamların hepsi profesyonel insanlar. Sen hükümetin adamısın. Bu gün varsın yarın yoksun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çat ~ 8 yıl önce
foss diye bir ses geliyor arkadaşlar, binada gaz boşalması var sanırım. temelde bir problem yoktur umarım??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAK ~ 8 yıl önce
IATA baskanlik pozisyonu icin takunya yerine ayakkabi giyenleri tercih ediyormus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
☺️ ~ 2 yıl önce
☺️
acaba ~ 8 yıl önce
Nasa'ya sen kim oluyorsun diyen bakanın olduğu, eski başbakan şimdiki cb'nin makam şöförünün vekil olabildiği, çocuklara, kadına tecavüz ve şiddette dünya 1.olduğu, yolsuzluğun,adam kayırmacılığın,insan ayrımının,arsızlığın,terörün tavan yaptığı neredeyse bir tarafında savaşın yaşandığı bir ülkeden gelen adamı ıata gibi bir kuruma başkan yaparlar mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferin ~ 8 yıl önce
Kaç senedir bizim memlekette yaşıyorsun? Bir Türk kadar iyi Türkçe yazabiliyorsun. Yoksa seni burada mı yetiştirdiler?
Beğenmeyenler ~ 8 yıl önce
Yalan mı?
Temel Fıkrası ~ 8 yıl önce
Kuşlar uçak motoruna kaçtığında, motor kuşları parçalayıp atıyor diyerek tarihe geçicek yorum yapmış bir adama iata başkanlığına adaylık koydu diye gülerler. Ve sizin bu adamı savunucak kadar kör olmanızı gerçekten anlamıyorum
kimsin senn ~ 8 yıl önce
Nasa dediğin kurum, bütçesi ne zaman kesintiye uğrasa yok meteor geliyor, yok uzayda ses duyduk diyerek tekrar gündeme gelmeye çalışan bir oluşum. O kadar gözünde büyütme. Türkiye ile ilgili bazı tahminlerde yanıldılar, sonrada kıvırdılar. Konuyu bilmiyorum ama bakan haklı olabilir.
NASA ~ 8 yıl önce
Evet ya nasa çok korkmuş Türkiyeden. Açıklama yapmış. Adam cahilane nasanın hava tahminlerinden bahsediyor. Nasa da biz hava tahmini yapmıyoruz diye cevap veriyor. Yani kısaca her zamanki gibi cahillikle rezil olmaya devam ediyoruz.
mafaky ~ 8 yıl önce
Hem Türk, hem Müslüman bir kişinin IATA Başkanı seçilebileceğini düşünmek dahi saflıktı.... Ayrıca T.Kotil'i hangi vasıflarından ötürü Nobel ödülü alan Türk (ama maalesef ABD'de yerleşik ve orasının olanaklarıyla çalışmalarını gerçekleştiren) bir Profesör ile aynı kefeye koyabiliyorsunuz? Bir havayolunu "yönetmek" başka, IATA gibi Uluslararası bir Kurumu "yönetmek" tamamen farklı özellikler ve kabiliyetler gerektiren konular!... Biraz realist olunuz; kalbinizle değil aklınızla düşünmeye çalışınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Utanın ~ 8 yıl önce
Bu haber hepimizi üzmeli. Uluslararası bir kuruluşun başına bir Türk'ün gelemeyecek olması bence hepimizi üzmeli çünkü bu ülkemiz adına bir kayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 8 yıl önce
Onlar için utanılacak birşey yok, Türk olanlar zaten üzülüyor. Onlar da doğal olarak seviniyor.
kayıp sensin ~ 8 yıl önce
Ne utanacağım? IATA utansın, onların kaybı. Ezikliğin alemi yok. Hem geçen yıl nobel alan bir Türk'tü unutma.
Kayıpçı ~ 8 yıl önce
Dünyada her sene kaç kişiye Nobel Ödülü veriliyor, biliyor musunuz? ve kaç yıldır veriliyor? 115 yıldır toplam yaklaşık 850 nobel ödülü verilmiştir. baktığınız zaman yaklaşık %0.1 yapar, binde 1 (Orhan Pamuk'u saymıyorum, siyası sebeplerle verilen bir ödül). Dünya ekonomisinde % 1, Turizmde % 3, Nüfus olarak % 1,1 yer kaplayan, üstelik de tarihi ve kültürü pek çok yeni yetme ülkeden üstün ve eski olan bir ülke, bırakın da 1 Nobel alsın. Evet başarıdır, ama gerçekleri de yüzümüze vuran bir başarı. Nobel sayımız 5 ila 10 arasında olmalıydı. Birkaç örnek ülke : Bangladeş 1, Azerbaycan 1, Beyaz Rusya 4, Arjantin 5, Bosna Hersek 2, Cezayir 2, Çek Cumh. 5, Doğu Timor 2, Guatemala - Hırvatistan - İran 2, 230,000 nüfuslu İzlanda 1, gariban Afrika ülkesi Liberya 2, Mısır 4, Pakistan 2, Portekiz 4, Romanya 3, Yunanistan - Şişi - Slovakya 2, nüfusu 200,000 bile olmayan Karayip ada devleti, sömürge St Lucia 2!!! Bu ülkelerin hangisi Türkiye'den büyük, eski, ve önemli ülke???
kaldı.. ~ 8 yıl önce
suleymancıların duası kabuloldu yerınde kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyyy sayin kotil ~ 8 yıl önce
Gel diyorum gidelim diyorum, basimiz dik ve omurgali durus sergileyelim diyorum, hadi diyorum... Zirvede birakalim diyorum... Daha ne duruyorsun?! Gurur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yakışır ~ 8 yıl önce
IATA yerine THY nin başında kalması çok daha iyi oldu bence. Çekemeyenler çatlamaya devam edebilir :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 8 yıl önce
Alım var mi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 8 yıl önce
ali kıdık ve murat herdem'e sormak lazım genel kurulda ilker aycı bey'in yanındaydılar..
Ensar ~ 8 yıl önce
Vakifa kayit olman gerekiyor once

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000