19 Mart 2020, Perşembe 13:53:12

Singapur Havayolları kapasite daraltıyor

Singapur Havayolları, Coronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasite daraltacağını duyurdu.
  • Neden hala singapura uçuyoruz
  • Haatalık singapurda Var aman dikkat

Singapur Havayolları, Coronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasite daraltacağını duyurdu.

Singapur Havayolları açıklaması:

Tüm dünyada, ülkelerin Covid-19 salgınını durdurmak için sınır kontrollerini sıkılaştırdığı bir dönemden geçiyoruz. Havacılık endüstrisinde benzeri görülmemiş bu dönemde, ülkelerin aldığı önlemler sonucu Singapur Hava Yolları olarak bazı seferlerimizi daha geçici olarak durduruyoruz.

Bugünkü gelişmeler dahilinde, Singapur Hava Yolları, SilkAir ve Scoot’tan oluşan SIA grup Nisan ayı sonuna kadar planlanan kapasitesinin sadece %50’sini kullanacaktır. Tüm dünyada sınır kontrollerinin sıkılaştırılması ve bunun hava trafiğine derin etkileri düşünüldüğünde, SIA Grup önümüzdeki süreçte kapasitesini daha da düşüreceğini tahmin etmektedir. SIA CEO’su Goh Choon Phong konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kısa zamanda trafiğimizin büyük bir kısmını kaybettik ve mevcut uçuş ağımızı korumak bizim için mümkün olmayacaktır. Daha açık olmak gerekirse, durumdaki bu kötüleşmenin hızlanmasını bekliyoruz. SIA Grup bu zorlu dönemin uzun bir süre devam etmesine hazırlıklı olmalı.”

Şu anda şirket likiditemizi güçlendirmek adına adımlar atıyoruz. SIA Grup, maliyetleri azaltmak için ivedi adımlar atarken aynı zamanda bir kez daha sendika ve birliklere danışacak. Ek önlemler kesinlik kazandığında sizlere duyurulacaktır. Singapur Hava Yolları’nın İstanbul-Singapur, Singapur-İstanbul uçuş seferleri 1 Nisan – 30 Nisan 2020 arası iptal edilmiştir. Şuanki planlamalar doğrultusunda, uçuşlar Mayıs 2020 itibariyle tekrar başlayacaktır. Bu süre içerisinde çağrı merkezimiz, internet sayfamız, sosyal medya hesaplarımız üzerinden servis vermeye devam edeceğiz.

Singapur Havayolları kapasite daraltıyor

Yorumlar

Km ~ 4 yıl önce
Neden hala singapura uçuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sq ~ 4 yıl önce
Haatalık singapurda Var aman dikkat

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000