23 Mart 2020, Pazartesi 12:30:40

Sunexpress tahliye edilen turist sayısını açıkladı

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Yolcularımıza olan taahhüdümüz gereği, yasakların başladığı 13 Mart tarihinden 22 Mart’a kadar, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirdiğimiz 180 özel uçuşla yaklaşık 30 bin uçuş yasağı olan ülke vatandaşını Türkiye’den kendi ülkelerine ulaştırdık” dedi.
  • Geçen hafta uçtum. Geçen haftaya kadar çalışanlarına maske takmak yasaktı. Kabindekiler tam bir taşıyıcı!
  • Allah şirketimize içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yardımcı olsun.
  • filtre değişimleri AMM'de ya da planlı bakım kartlarında belirtilen esaslara göre yapılır ve bu dökümanlarda söylendiği gibi koruyucu maske, tulum, eldiven ve gözlük kullanılır. SunExpress teknik depolarımızda bu malzemeler her zaman mevcuttur ve bunları kullanmak da bizlerin sorumluluğundadır.
  • %99 başarılı filtre demek %1 başarısız filtre demek. 180'de 2 riskli pax demek.
  • En kısa zamanda THY'de tüm uçuşlarını durdurmalı. Kargolarda dahil olmak üzere. Şimdi 2 kaptan 2 fo yoğun bakımdaymış, son kaptan ve fo uçana kadar insanları uçuracaklar mı? Acilen tüm hatları ve kargoları dururmalılar!
  • Sun ex in işi oldukça zor oda bu durumdan fazlasıyla etkilenecektir.
  • Değiştiren teknik ekip için ne gibi önlemler destekler sağlandı?

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Yolcularımıza olan taahhüdümüz gereği, yasakların başladığı 13 Mart tarihinden 22 Mart’a kadar, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirdiğimiz 180 özel uçuşla yaklaşık 30 bin uçuş yasağı olan ülke vatandaşını Türkiye’den kendi ülkelerine ulaştırdık” dedi.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Koronovirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla Türkiye tarafından seyahat yasağı getirilen ülkelerden uçuş ağında yer alan Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, İngiltere, İsviçre ve İrlanda’ya karşılıklı seferlerini 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurdu.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde söz konusu ülkelere uçuşlarını durdurduklarını belirten SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Yolcularımıza olan taahhüdümüz gereği, yasakların başladığı 13 Mart tarihinden 22 Mart’a kadar, İzmir ve Antalya’dan gerçekleştirdiğimiz 180 özel uçuşla yaklaşık 30 bin uçuş yasağı olan ülke vatandaşını Türkiye’den kendi ülkelerine ulaştırdık” dedi.

“İç hat uçuşlarımız, Antalya’dan Anadolu’nun 8 şehrine, İzmir’den ise 12 şehrine devam ediyor” diyen Çalışkan, “Yaşadığımız bu kötü günleri ulusça ve tüm dünya olarak hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. Türk turizm taşımacılığının belkemiği ve Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü kuran bir havayolu olarak yine Türk turizmine katkımızı artırarak sürdüreceğiz”.

SunExpress’in Koronavirüs salgınına karşı aldığı önlemlerden bahseden Çalışkan, “Uçaklarımızda düzenli olarak uluslararası otoriteler tarafından etkisi kanıtlanmış dezenfeksiyon işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca, tüm uçaklarımızda, ameliyathanelerde kullanılan HEPA filtreleme sistemi mevcuttur. Bu filtreler, koronavirüs de dahil olmak üzere bilinen tüm virüslere karşı yüzde 99’luk bir başarı oranı ile uçak içindeki havayı sürekli olarak temizlemektedir. Eğitimli uçuş ekiplerimizle birlikte her türlü tedbiri alıyoruz, ancak virüsün yayılımını engellemede bu konuda hassasiyet gösteren ve gerekli önlemleri alan yolcularımızın büyük katkısı olduğunu hatırlatmak isteriz” şeklinde konuştu.

Hem ulusal hem de uluslararası sağlık ve havacılık otoriteleri ile yakın iş birliği içinde olduklarını belirten Çalışkan, “Önceliğimiz her zaman ve her koşulda misafirlerimizin emniyetli seyahat edebilmesidir. Bu doğrultuda yolcularımız ve uçuş ekiplerimizin güvenliği ve sağlığı için her türlü önlemi almaya devam edeceğiz” dedi.

Sunexpress tahliye edilen turist sayısını açıkladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Yolcu ~ 4 yıl önce
Geçen hafta uçtum. Geçen haftaya kadar çalışanlarına maske takmak yasaktı. Kabindekiler tam bir taşıyıcı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah yardımcımız olsun ~ 4 yıl önce
Allah şirketimize içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yardımcı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
technic ~ 4 yıl önce
filtre değişimleri AMM'de ya da planlı bakım kartlarında belirtilen esaslara göre yapılır ve bu dökümanlarda söylendiği gibi koruyucu maske, tulum, eldiven ve gözlük kullanılır. SunExpress teknik depolarımızda bu malzemeler her zaman mevcuttur ve bunları kullanmak da bizlerin sorumluluğundadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
niyetliPilot ~ 4 yıl önce
%99 başarılı filtre demek %1 başarısız filtre demek. 180'de 2 riskli pax demek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bi git ~ 4 yıl önce
İstatistik dersi al önce %99 iddialı bir rakam için rahatladı cockpit için
niyetliPilot ~ 4 yıl önce
Eğer sen istatistik aldıysan ve bunu yazdıysan söyle de o hocadan uzak durayım. %1 büyük olasılıktır, bunu unutma!
Saçmalık ~ 4 yıl önce
En kısa zamanda THY'de tüm uçuşlarını durdurmalı. Kargolarda dahil olmak üzere. Şimdi 2 kaptan 2 fo yoğun bakımdaymış, son kaptan ve fo uçana kadar insanları uçuracaklar mı? Acilen tüm hatları ve kargoları dururmalılar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XQ ~ 4 yıl önce
Sun ex in işi oldukça zor oda bu durumdan fazlasıyla etkilenecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki bu filtreleri ~ 4 yıl önce
Değiştiren teknik ekip için ne gibi önlemler destekler sağlandı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman bee ~ 4 yıl önce
Herşeye muhalefetsiniz
Moby ~ 4 yıl önce
"Düzenli olarak dezenfeksiyon" ifadesindeki "düzenli" 3 ayda bir haşerata karşı ilaçlamayı kastediyor sanırım.!
teknisyen ~ 4 yıl önce
bizler sadece bu filtre için değil her türlü zararlı kimyasal vb içeren malzeme değişimlerinde koruyucu ekipman kullanmakla mükellefiz. hepa filter değişimlerinde de işi teknik dökümana göre yaparız ve orada belirtilen eldiven, maske, tulum, gözlük gibi koruyucukları depomuzan temin ederek işlem yaparız. bu konuda şirketimiz hassastır ve bunu denetler, koruyucu ekipman tedariği konusunda aynı hassaiyeti gösterir.
Mech ~ 4 yıl önce
SunExpress işçi sağlığı ve iş güvenliği konularına en fazla önem veren şirketlerden birisi. Her türlü koruyucu malzeme ve ekipman da mevcut
cpt ~ 4 yıl önce
crs yaz birader o buranın konusu değil
Teknik ~ 4 yıl önce
Depoda maske yok, bitmiş

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000