05 Ekim 2019, Cumartesi 12:45:44

Sunexpress'ten anlamlı proje

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Ankara Kartaltepe’de hayata geçirilecek SunExpress 30. Yıl Hatıra Ormanı projesini Ankara’da düzenlediği fidan dikim töreni ile duyurdu.
  • Su zammida bir yapivereydin be sunexpress. Ocagimiza incir agaci ektiniz
  • Tüm şirketlere örnek olması gereken bir etkinlik,tebrikler.
  • çalışan mutlu mu? Mutlu. Geç gündemi.
  • Yazık bu sunexpresse gündemde havacılık ile kalamadığından çevre işleri ile reklam yapmaya çalışıyor
  • Demek memleket demek SunExpress demek kalite demek SunExpress demek hayat demek

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Ankara Kartaltepe’de hayata geçirilecek SunExpress 30. Yıl Hatıra Ormanı projesini Ankara’da düzenlediği fidan dikim töreni ile duyurdu.

Gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve çevre konularında farkındalığı arttırmak amacı ile çalışmalarını sürdürmeye devam eden SunExpress’in Ankara’da düzenlediği fidan dikim töreni, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, yerel otoriteler ve SunExpress çalışanlarının katılımı ile gerçekleşti.

Törende konuşma yapan SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılımızı kutluyoruz. Türk Hava Yolları’ndan sonra Türkiye’nin en deneyimli havayoluyuz. Türk turizminde ve havacılıkta başarlarla dolu bir geçmişe sahibiz: Türkiye ile Avrupa arasında direkt tarifeli seferlerle en fazla uçuş gerçekleştiren ve Anadolu’nun 12 şehrini Avrupa’da 16 noktaya bağlayan havayolu şirketiyiz.  Bu çerçevede de yine Ankara’yı direkt ve tarifeli seferlerle Avrupa’da 12 noktaya bağlayan ilk ve tek havayoluyuz” dedi.

Başarının sorumlulukları da beraberinde getirdiğini belirten Çalışkan, “SunExpress olarak bu vizyonla oluşturduğumuz Kurumsal Sosyal Sorumluluk stratejimiz çerçevesinde, çeşitli projeler ile doğayı korumak ve bu amaçla yapılan çalışmaları desteklemek için büyük bir mücadele veriyoruz. Bunun sürdürülebilir olması da bizim için önemli. Bu çerçevede, bugün, Ankara’yı Avrupa’da en fazla noktaya bağlayan havayolu olarak, SunExpress 30. Yıl Hatıra Ormanı’mızın ilkini Ankara’da hayata geçiriyoruz. Yüz bin metre kare üzerinde kurulu olan hatıra ormanımız bugün Polatlı Kartaltepe eteklerinde yeşilleniyor. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak çabasında küçük bir katkı. Ankara’ya hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Her yıl SunExpress’in uçuş ağındaki bir şehirde SunExpress Hatıra Ormanı projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Çalışkan, “Bu yıl Ankara, önümüzdeki yıl ise bu yaz orman yangınlarında zarar gören İzmir’de bir hatıra ormanı oluşturacağız. Daha sonraki yıllarda ise diğer destinasyonlarımızda da bu projeyi hayata geçireceğiz” dedi. 

SunExpress olarak modern ve düşük emisyonlu filosu ile de çevreci yatırımlara imza attıklarını belirten Çalışkan, “İklim Koruma Örgütü ‘atmosfair’ tarafından, dünya çapında yaklaşık 200 havayolu şirketinin çevre duyarlılığı ve karbon emisyonu konusunda değerlendirildiği 2018 Havayolu Endeksi’nde çevre dostu havayolları sıralamasında altıncı sırada yer aldık. Çevreye olan farkındalığı biraz daha artırmak ve elimizden geldiği katkı sağlamak için biz yalnızca kurum olarak çalışmıyoruz, bizim en büyük destekleyicimiz ve itici gücümüz bu büyük aileyi oluşturan 4 binden fazla ekip üyesidir” dedi.

SunExpress, 5 Haziran 2019 Dünya Çevre Günü’nde tüm uluslararası uçuşlarında kullanılan plastik ürünleri, tahta veya geri dönüştürülebilir kağıttan yapılmış alternatif malzemeler ile değiştirdi. Havayolu, bu girişimi ile sadece tek bir günde 70 bin adet tek kullanımlık plastik ürün yerine çevre dostu, dönüştürülebilir alternatif ürün kullandı.

Kurum içinde de farkındalığı arttırararak doğaya katkı sağlamayı amaçlayan SunExpress’in Kurumsal Sosyal Sorumluk stratejisi çerçevesinde faaliyet gösteren ve gönüllü SunExpress çalışanlarından oluşan ‘Green Alliance İzmir’ ekibi, Ağustos ayında İzmir’de meydana gelen orman yangınları nedeniyle zarar gören alanların tekrar ağaçlandırılması için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile kurum içi bağış kampanyası başlattı. SunExpress üst yönetimi, bu kampanyayı desteklemek ve daha ileriye taşımak amacı ile Ankara’da hayata geçirilecek SunExpress 30. Yıl Ormanı projesinin ardından önümüzdeki yıl İzmir’de de orman projesine başlanacağının sinyalini verdi.

Sunexpress'ten anlamlı proje

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Canimsin sunexpress ~ 5 yıl önce
Su zammida bir yapivereydin be sunexpress. Ocagimiza incir agaci ektiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs'li ~ 5 yıl önce
Ağlayacağım Sunexpress'te maaştan dert yanan var
Serdar Özer ~ 5 yıl önce
Tüm şirketlere örnek olması gereken bir etkinlik,tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onexpress ~ 5 yıl önce
çalışan mutlu mu? Mutlu. Geç gündemi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağaç ~ 5 yıl önce
Yazık bu sunexpresse gündemde havacılık ile kalamadığından çevre işleri ile reklam yapmaya çalışıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahah ~ 5 yıl önce
Bu kadar negatif olmayın ortada güzel şeyler oluyor insalık adına birşey yapılmış burda sizin zihniyete bakın yazık. İnsanlıktan daha fazla nasiplenmeye çalışın bence
Tabii ~ 5 yıl önce
Sizin gibi onun bunun yolcusunu taşımıyor adamlar siz acentaaaaa. Diye ağlarken kendileri bilet satıyor fark bu değil mi
Şu yoruma ~ 5 yıl önce
Bakarak bu yorumun Cainin o Rus. Bu cocuklarinin yazdığını anlamamak zor değil
Ahahaah, yaralı :) ~ 5 yıl önce
Hayırdır kapıdan mı kovuldun ne kuyruk acısı bu? Allah kimseyi "Sxs havacılık ile gündemde kalamıyor" diye zırvalayacak kadar boş beleş yapmasın:D
Sus ~ 5 yıl önce
Konuşma fazla
AĞAÇ ~ 5 yıl önce
Sunwxpress'in gundemde kalmak gibi bir derdi yok diye düşünüyorum. Adamların özellikle tüm yurtdışı uçusları tamamıyla dolu, Anafadolujet operasyonunun yakında tamamını alacaklar. Likidite sorunu opmayan bir firma. Geçen yıl da rekor kâr edip personele bonus dağıttılar. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duysunlar ki?
Bunu yazan ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
SunExpress ~ 5 yıl önce
Demek memleket demek SunExpress demek kalite demek SunExpress demek hayat demek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaa ~ 5 yıl önce
He he kalite
Heh heh ~ 5 yıl önce
Calisanlara anca gaz veriyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000