05 Ocak 2023, Perşembe 12:36:43

THY ve MIAT'tan ortak uçuş anlaşması

Türk Hava Yolları, Moğolistan'ın bayrak taşıyıcısı MIAT Mongolian Airlines ile ortak uçuş anlaşması imzaladı.
  • Hayret kravat takmış birisi
  • Tweet harici gorulmezdi bu hacı,hayret dışarı da çıkıyormuş

Türk Hava Yolları (THY) ile Moğolistan Hava Yolları (MIAT Mongolian Airlines) imzaladıkları anlaşmayla yolculara daha fazla seçenek ve bağlantı imkanı sağlayacak.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, THY ve Moğolistan Hava Yolları arasında kod paylaşımı anlaşması imzalandı.

Anlaşmayla THY ve MIAT Mongolian Hava Yolları tarafından ortak gerçekleştirilen İstanbul-Ulanbator-İstanbul seferlerinde "TK" kodu kullanılacak. MIAT Mongolian Hava Yolları da THY'nin İstanbul-Ulanbator-İstanbul seferleri ile THY'nin İstanbul bağlantılı 10 öte noktasına "OM" koduyla uçuş gerçekleştirebilecek. MIAT Mongolian Hava Yolları yolcuları, THY'nin geniş uçuş ağı üzerinden İstanbul ötesinde birçok noktaya ulaşabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Her iki bayrak taşıyıcısı söz konusu kod paylaşımı anlaşmasını imzalayarak ve İstanbul ile Ulanbator arasındaki seferleri karşılıklı artırarak işbirliklerini pekiştirdi. Sonuç olarak, daha fazla Türk ve Moğol yolcu bu iki eşsiz ve güzel ülkeyi, Türkiye ve Moğolistan'ı ziyaret edebilecek. Ayrıca, yeni imzalanan codeshare anlaşmasındaki mevcut İstanbul bağlantılı öte noktalar sayesinde daha fazla destinasyonu MIAT Mongolian Hava Yolları'yla birbirine bağlayacağız." ifadelerini kullandı.

MIAT Mongolian Hava Yolları Üst Yöneticisi (CEO) Munhktamir Batbayar da imzalanan anlaşmanın her iki şirketin işbirliğinde önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, "Anlaşma, her iki hava yolunun müşterilerine daha fazla seçenek ve bağlantı olanağı sağlayacak. THY, geniş uçuş ağına sahip dünya çapında önemli bir hava yolu şirketidir ve böylesine seçkin bir hava yolu ile işbirliği yapmak bizim için büyük bir ayrıcalıktır." değerlendirmesinde bulundu.

THY ve MIAT'tan ortak uçuş anlaşması

Yorumlar

Hayret ~ 1 yıl önce
Hayret kravat takmış birisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kravat ~ 1 yıl önce
Başarının olmazsa olmazı tabiki
Boş işler... ~ 1 yıl önce
Tweet harici gorulmezdi bu hacı,hayret dışarı da çıkıyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000