25 Nisan 2010, Pazar 11:42:03

THY VERİMLİ TAŞIMACILIĞI ETKİLİYOR

İZair, İzmir-Atina arasındaki haftalık 10 uçuştan 5'ini elinde bulunduran ve hiç kullanmayan Türk Hava Yolları'na seslendi: “Bu hattı köreltmeyin. Ya bize verin, ya da o hakkı kullanın”
  • THY daha çok şeyi engelliyor ama yazsam burada yayınlanmaz hadi neyse... Ah. Cebeci...
  • THY nın belirli parkurlarda korunduğu gerçeğini sizlerin aracılığı ile yorumculardan okuyoruz. bir KKTC li olarak kendime soruyorum. nicin KKTC hükümeti diğer havayollarına karşı KTHY koruma girişiminde bulunamıyor sebebi ne olabilir. bilen varsa ltf. bu sayfadan yorumunu yapsın.
  • okuyanda her gün binlerce insan gidip geliyor sanacak izmir atina arasında..
  • pegasusa verıleceğıne bos klaması daha ıyıdır.sureklı yolcuları bısılerden sıkaYet edıyor.seferlere katılmak ıcın ugrasacaklarına halkın sıkyetlerıne ayrıca yolcu hızmetlerı personellerının sıkayetlerıne azucık kulak versınler.
  • bugun ku kibris gazetelerinden birinde yazan bir haber de 15 mayhis ta genel kurul olacagi ve buyuk bir olasilikla şirketin kapaitlacagi yaziyor. aylik zarar 3,5 milyon dolar.. ve şu anki borç 100 milyon dolar.. bunun çevirlmesine imkan yok. kthy kapanablir. bu durumda oradan şu an ingiltere baglantili ucan sadece pegasus var muhtemelen pegasus londra seferleirni arttiraiblir ya da o hatta sunexpress ya da artik bilmiyorum ucagi varsa atlasin girmesi söz konusu olabilir.
  • Birde KKTC ye bakalım. KTHY nın doluluk oranı %75 civarında olan parkurlarda uçuş izni verilmeyen pegasus ve atlas jet uçuş iznlerini hangi yetkilinin baskıları ve diretmesi sonucunda aldığını açıklasınlar. bugün KKTC ye uçup sadece KTHY yolcularını alarak KKTC ye sağladıkları ekonomik katkıyı açıklasınlar. Hangi üçüncü ülkeden KKTC ye yolcu taşıdıklarını açıklasınlar. KKTC de sağladıkları istihtam sayısını açıklasınlar. KKTC için KTHY slotları ile nerdeyse 5 dk ara ile alınan slotlarda araya giren hatırı sayılır kişiler THY karşısında da devreye koyarak slotlar alsanıza, hadi kolay gelsin....
  • germania ltba da slot zamanlarinda ucmadigi icin,slotlari elinden alinmisti...thy de slotlarini kullanmazsa,slotlari elinden alinabilir,kayirildikca tabi kimse thy ile rekabet edemez.
  • thy artik bu ucuz rekabeti biraksin. bir kaç ornek....atlas ankara seferlerine basladiğinda atlasin 15 dakika onune 15 dakika sonrasina ankara konulmuştu.. pegasus gokcende başladi. once sunexpressi gonderdi olmadi anadolu jet olmadi kendi geldi. once londra stanseti aksama koydu bakti olmuyor pegasustan 20 dakika sonray koydu. stuttgart yine aynisi.. köln aksam saat 20 deydi bakti olmuyor. pegasus la ayni sate koydu 2250. ayni saatte kölne 3 uçak kalkıyor. thy pegasus ve sunexpress.. yani çok vahşi bir rekabet yaratiyor thy. zarar ediyor ama rakibini de zarar ettirmek için ucmaya devam ediyor.ondan 10 yolcu çalsam kardir mantigiyla hareket ediyor.
  • Izair kendisini sor götürüyor Pegasus alsin ucsun olay bitti!
  • izair uçağı kalkışa geçerken thy uçağı arkadan bakıyor sanki kaldırmam seni der gibi ben sewdim bu resmi
Türkiye'nin İzmir-Atina arasında haftalık toplam 10 slot (gidiş-geliş uçuş) hakkı bulunuyor. Bu haklardan 2'si SunExpress'e, 3'ü İZair'e, 5'i de THY'ye tahsis edilmişti.

İZair Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necmi Çalışkan, "THY, baştan beri bu hatta uçmuyor. Bize devrederse İZair'in, zarar etme pahasına geliştirdiği bu hattı verimli hale gelir" dedi.

Ege'deki iş dünyasının ve turizmcilerin ısrarlı talebi sonrası geçtiğimiz yıl Ağustos ayında büyük umutlarla başlatılan İzmir-Atina uçak seferleri, havayolu şirketleri arasında "uçuş hakkı" krizine neden oldu.

VERİMLİ TAŞIMACILIK İÇİN..

İzmir Havayolları (İZair), haftalık 5 uçuş hakkını kullanmayan THY'nin verimli taşımacılığı engellediğini savundu, bir de öneride bulundu: “O uçuş hakkını bundan sonra da kullanmayacaksanız bize devredin.”

MÜDAHALE EDİLEMİYOR

THY sessiz kalırken, aynı güzergâhtaki 3 hattı kullanan THY-Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress, durumdan memnun olduklarını açıkladı. Sivil Havacılık ise, "Olaya müdahale edemeyiz" dedi.

Habertürk Egeli
Nihat Delibaşı
THY VERİMLİ TAŞIMACILIĞI ETKİLİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 14 yıl önce
THY daha çok şeyi engelliyor ama yazsam burada yayınlanmaz hadi neyse... Ah. Cebeci...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
THY nın belirli parkurlarda korunduğu gerçeğini sizlerin aracılığı ile yorumculardan okuyoruz. bir KKTC li olarak kendime soruyorum. nicin KKTC hükümeti diğer havayollarına karşı KTHY koruma girişiminde bulunamıyor sebebi ne olabilir. bilen varsa ltf. bu sayfadan yorumunu yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
okuyanda her gün binlerce insan gidip geliyor sanacak izmir atina arasında..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
pegasusa verıleceğıne bos klaması daha ıyıdır.sureklı yolcuları bısılerden sıkaYet edıyor.seferlere katılmak ıcın ugrasacaklarına halkın sıkyetlerıne ayrıca yolcu hızmetlerı personellerının sıkayetlerıne azucık kulak versınler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bugun ku kibris gazetelerinden birinde yazan bir haber de 15 mayhis ta genel kurul olacagi ve buyuk bir olasilikla şirketin kapaitlacagi yaziyor. aylik zarar 3,5 milyon dolar.. ve şu anki borç 100 milyon dolar.. bunun çevirlmesine imkan yok. kthy kapanablir. bu durumda oradan şu an ingiltere baglantili ucan sadece pegasus var muhtemelen pegasus londra seferleirni arttiraiblir ya da o hatta sunexpress ya da artik bilmiyorum ucagi varsa atlasin girmesi söz konusu olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Birde KKTC ye bakalım. KTHY nın doluluk oranı %75 civarında olan parkurlarda uçuş izni verilmeyen pegasus ve atlas jet uçuş iznlerini hangi yetkilinin baskıları ve diretmesi sonucunda aldığını açıklasınlar. bugün KKTC ye uçup sadece KTHY yolcularını alarak KKTC ye sağladıkları ekonomik katkıyı açıklasınlar. Hangi üçüncü ülkeden KKTC ye yolcu taşıdıklarını açıklasınlar. KKTC de sağladıkları istihtam sayısını açıklasınlar. KKTC için KTHY slotları ile nerdeyse 5 dk ara ile alınan slotlarda araya giren hatırı sayılır kişiler THY karşısında da devreye koyarak slotlar alsanıza, hadi kolay gelsin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
germania ltba da slot zamanlarinda ucmadigi icin,slotlari elinden alinmisti...thy de slotlarini kullanmazsa,slotlari elinden alinabilir,kayirildikca tabi kimse thy ile rekabet edemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
thy artik bu ucuz rekabeti biraksin. bir kaç ornek....atlas ankara seferlerine basladiğinda atlasin 15 dakika onune 15 dakika sonrasina ankara konulmuştu.. pegasus gokcende başladi. once sunexpressi gonderdi olmadi anadolu jet olmadi kendi geldi. once londra stanseti aksama koydu bakti olmuyor pegasustan 20 dakika sonray koydu. stuttgart yine aynisi.. köln aksam saat 20 deydi bakti olmuyor. pegasus la ayni sate koydu 2250. ayni saatte kölne 3 uçak kalkıyor. thy pegasus ve sunexpress.. yani çok vahşi bir rekabet yaratiyor thy. zarar ediyor ama rakibini de zarar ettirmek için ucmaya devam ediyor.ondan 10 yolcu çalsam kardir mantigiyla hareket ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Izair kendisini sor götürüyor Pegasus alsin ucsun olay bitti!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
izair uçağı kalkışa geçerken thy uçağı arkadan bakıyor sanki kaldırmam seni der gibi ben sewdim bu resmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000